PROGRAM SAVANT MAUDIT / ŠÍLENÁ VĚDA

Vědecké studio Stará milenka (dále jen VSSM) shromažďuje veškeré informace o dekadentní a frenetické literatuře, vlastní rozsáhlý archiv českých a moravských ineditních textů (především z devadesátých let XX. století) a obskurních současných i minulostí pohlcených časopisů. VSSM je spojeno se skupinou Půnebí a od r.1997 se podílí na přípravě časopisu DG. Od roku 1998 se věnuje i nakladatelské činnosti. Činnost VSSM je pomalá a neustálá. Jedním z vědeckých úkolů VSSM je tzv. úniková činnost spočívající v sestavování „chronologického výčtu uměleckých vítězství (a proher) posledních dvaceti století“ a příslušného slovníku autorů. Nic nevadí, že podobné slovníky byly zpracovány lépe a odborněji, v této skutečnosti právě spočívá úniková činnost skrytá pod hesly SAVANT MAUDIT a LE SCIENCE POUR LE SCIENCE.

Nejaktuelnějším vědeckým projektem VSSM je výukový program Nadace láčkovců, jež navazuje na fiktivní Urbanovu nadaci v pseudonymním městě Lunhard. Následující inzeráty se objevily v Ročence Staré milenky.

V zemích EU propukla zuřivá eurotománie. Začalo to skromným projektem výchovy k angažovanému euroobčanství skrze twiningová města a nabralo to nečekaných obrátek, Fifinka se páří Erzherzem, jurodiví ojroluďia s eurákyněmi z Vorarlbergu, Eurozkratka s umělcem z Brém… Pokud se cítíte stranou a mimo záhon, obraťte se na Nadaci láčkovců města Duchcova. Najdete sobě rovné!

Místo, kde Arthur Gordon Pym objevil zemi Tsala-li leží podle autorem cestopisu udaných souřadnic poblíž Berknerova ostrova v oblasti Filchnerova pobřežního ledu, nedaleko argentinské základny Alférez de Navio Sobral. Abych to zjistil, musel jsem se znovu seznámit s významem jednotlivých čísel a zkratek typu s.š. a spol.  Tolik Ego Cadwaler z ECA. Unikla Vám současná generace akronymů? Nerozumíte výrazům typu CMR, IK 5, ŠKČ, HPL? Přihlaste se na Školu akronym při Nadaci láčkovců města Duchcova při VSSM.Naším heslem je nejen číst, nýbrž i tvořit! Vaším heslem je Anna Marie Pecháčková.

Jedním z mála okamžitě použitelných objevů je evoluční dieta vzešlá z dílny skupiny evolučních gastronomů kolem Jana Evangelisty Kytky. Dieta spočívá v rozfasovaném pojídání organismů od nejsložitějších (člověk, opice) po ty nejelementárnější (láčkovci, U.S. citizens) a nejstarší (mlž unio, trilobit). Důsledkem je evoluční zvrat ve vlastním těla, jehož výsledkem je radikální zhubnutí a fatální oživení prehistorické paměti co případná kontraindikace.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: