ČLENOVÉ A SEKCE / VYŽVEJKLÁ BAMBULE

I. Členové

Členskou základnu VSSM tvoří šestnáct bytostí: Albert Krásno, Alexander Nihilovskij, Fjodor Runěvskij, Hugo Hugo, Jan Evangelista Kytka, Jan Karl Rafal Runge, Lux von Dux, Mistr neklidu, Orian de Saint-Nectaire, Patrik El Linhart, Patrik Vetrugin, Pavel Jazyk, Petr Tygr, René Skalský, Olivia O´Lovely a Anna Marie Pecháčková. Hortensie Hustolesová je honorární členkou.

II. Sekce

Filmový kroužek BioSturm Rychlokurz práce s videotechnikou a tvůrčí dílna filmových koláží à la Jihoamerická telenovela a seriálů typu Ordinace v příšerné zahradě. Vše pod dohledem mladé progresivní školy PDP. Ve spolupráci s Romanem Krajícem vznikl film Doktor Fešák a sestra Vazelína a v rámci erotické výjezdní skupiny Matadoors byla nasnímána řada fotosérií (Matadoors a pindíci atd.). Od roku 2003 FK BioSturm spolupracuje s radikálním baletem Vyžvejklá Bambule – vedle living in dead vystoupení vznikly i filmy 666 m n.m., 24,8 celsia, Acta Sudetica a Siřemský den aneb Den v Siřemi.

Šírázský klub čtenářů (SKČ) Kreativní kurs čtení nejlépe vystihuje následující text Pavla Jazyka:

Obličej mého letiště nejsou jen polské vrtulníky, ale i tryskáč a dvě americké stíhačky – vypráví jeden student vzrušeně svým spolužákům ze školy kreativního psaní. – Psaní je pro mě skladba. Musí být jako lusk. – Představuje jiný student své práce na papíře. Malým perkem popojíždí po řádcích a vysvětluje: Tady jsem udělal botu a tady, vidíte, jsem dostal nápad. Koupil jsem si cigártašku a na obal napsal „INDY“. Podmínkou k přijetí do školy tvůrčího psaní je znalost abecedy světové literatury – říká učitelka. Podél stěn jsou rozvěšeny velké plakáty – červené vousaté D představuje Dostojevského, dekadentní kudrlinkaté K Jarmila Krecara. Kdo je Krecar – ptáme se studentů. To je ká – odpovídají. – – Jedu na tabletách, jinak bych už nenapsal ani řádku – říká další mladý muž, jehož obličej je zbrázděn duševními mukami, za jejichž bouře tlačí básně. Neznáme se? – jeho podoba nás překvapila. – Já jsem Albert Krásno. – V kolikátém jste ročníku? – Já zde nestuduji, jsem tak trochu děvče pro všechno, nakupuji flipcharty, euroclipy a tak.

dg4.gif

Divadelní kroužek Lahoda není než milosrdným plivancem na trapné kvaše Radikálního baletu Vyžvejklá Bambule. – Jinými slovy je škoda opravdového divadla – a od toho je tu naše škola a soubor stejných uhrovatých ubožáků jako jste vy, jenž nese skvostný název Divadlo RausAplaus! Kdo stojí o potlesk dalších dementovaných demontů? Vy snad? To bych se divil. Takže Top nahoru a lahoda – –  

Matadoors

Kalanetika A.M.P. Soubor videokazet se speciálními hlasovými a tělesnými cviky, které přivodí, že se jako adepti Anny Marie Pecháčkové stanete na 24 hodin Misterem Twisterem. A. M. P. na toto téma napsala v roce 1998 fenomenální zprávu:Kalanetický duch, jehož jsem apoštolkou a cvičitelkou, proniká s duchem českým ve stále vřelejším bláznivém reji, jenž nemůže skončit než svatou mesaliancí. A dobře víme, co je mesaliance – pokud stačí vyhledat heslo ve slovníku. Mezi antikou a antukou je rozdíl nekonečně malý, mohla bych říci, že je to totéž, ale přitom, viďte, jde o pojmy dokonale odlišné – dnes se zdá, že jde o pojmy docela jiných kvalit: vždyť kdo z maně namanutých jedinců dokáže vyložit, co je antuka – ó, nechceme-li býti rozčarováni neptejme se jich na antiku – i když právě antika se v jistém smyslu snažila skloubit obojí. Heiner Müller uvádí zajímavé srovnání mezi fitless centry na západě a na východě: je přece lepší když vás masíruje sto žen než jedna, lepší dokonalý systém strojů, který vám dokonale odmasíruje veškeré neduhy, abyste co lepší-zdravější druhý den nastoupil za pracovním stolem. Na východě totiž stále byla jakási malátnost, ospalost – nic nefungovalo pořádně – a člověk nemohl být sám sebou. Müller vidí frapantně východ příliš nostalgicky, nemluvme však o politické insinuaci, jde přece o sport – o sport, jehož cílem je být fitless. Závodník se ovšem domnívá, že vypadá zdravě vlastníce svaly, hebčí tělo a solárně opálenou prdelku. Paní napružena tak, že rozdírajíc struktury elastického trikotu věří, že je podobna bohyni, byť napadené virilismem. Volám běda!, ženě, jež svého skupenství sádelnatého doufá sublimovati v skupenství svalné, ženy bděte!, svalstvo jest objemu objemnějšího a žádná z vás není extravuřtem.Zjistila jsem jednu zajímavou věc – možná to pro někoho rána bude– totiž, že bledé opalisující světlo Měsíce má na lidské tělo mnohem vyšší a positivnější účinky než Slunce či imitace solárního záření. Lunárko svými pravidelnými cykly postupně ztenčuje objem příliš dužnatých žen. Pod sloganem „Z vepřoidu asteroidem“ otevírám v sídle VSSM první lunárko na světě.

Trouby z Jericha

Malířský kroužek ITVU je výběrový placený seminář – adepti totálně vymaštěného umění projdou kurzem přežití v adrenalinové severočeské hnědouhelné pánvi, získají životního partnera ve webcamreality show Hospodáříček, vyzkouší si, jaké to je točit angažovaný videoart a pak se na něj dívat na smyčce, uniknou nástrahám mahájánového guru a naučí se listovat v Encyklopedii malířského umění. Bojovým pokřikem úspěšného absolventa a jeho rodiny budiž: Tú tú! Už jsme tady z institutu. Toto motto si může rovněž vyšít do svého osobního erbu.

Los Deutschlandos Happening Multikulturální (minimálně česko-německo-rakouský) workshop zahajuje Jan Emanuel Manuel kutálející umělohmotnou krychli měsíční barvy, poté betonuje Kurt Bünovski v červené čepici maketu ozónové díry, vše vrcholí dobrovolným libovolným spontánním aktem každého účastníka, který by měl odkazovat – verbálně, visuálně či taktilně – na středně propečený mexický steak. Celá akce končí zvoláním „Ahoj!“ a písní „Böhmen-Mähren über alles, über alles in der Welt…“

Hudební sekce DPH navazuje na revoluční odkaz kapel BSV a Klaptón Revival Band. Vedle Katolické New Age (KNA) skupiny Trouby z Jericha v hudební sekci působí Kovové lebky leží na motorech band (Pavel Jazyk a Martin Tomášek co baskytarista), které se producírovali na vystoupeních v Chebu, Děčíně a Brně, a legendární Dutroux Family, které od první MC Angelika a král Šumavy (1996) postoupili až k MC Baby Doom (2007), ke které poprvé ve své historii obstarali živý verbální doprovod. Hitové ambice řady skladeb například: Hajlující dement/ s tričkem AntiFa/ do skinových vemen/ slastně zavzdychá:// „Píšeme si dopisy/ bez adresy/ dopisy/ jen pro spisy!“ bohužel posluchači nenaplnili. Posledním výhonkem je skupina Linhart-Trmal-Komplex.

III. Spolupráce, kooperace, kolaborace

VB

Básník Radim Husák (vulgo Roman Krajíc, Jan Emanuel Manuel, Tonda Vrchovec, Edmond Blekmont, půl A. M. Pecháčkové) byl spoluzakladatel skupiny Půnebí, která v l. 1994 – 2007 vydávala revue Dekadent Geniální. Krajíc a VSSM společně napsali Povídky dvakrát vyprávěné, ze kterých uvádím povídku Zlatý dvě kytary (11.9.94):

Koukala na nás jako spadlá z višně.“ „Von řikal, že pak k němu zajedem.“ „Co to je za tubu ? Já to vůbec nechápu.“ „Já nevim.“ „Začíná tu být rušno.“ „Nesmíš tam psát každou blbost.“ „Pivo !“ „Už končíte, jó ?“ „Do vidění. Běž pro pivo, jo.“ „Prostě vod malinka chodim do školy.“ „Budou piva, budou rumy.“ „Jak se tam asi osm lidí vožralo hromadně v etapách. „Rumaři, dejte mi trochu.“ „ Mně to vůbec nedrží.“ „Medvěde, chceš pivo ?“ „To je moje!“ „To je moje.“ „ To je jeho.“ „Aha.“ „Ty si blbej, to je hrozný.“ „Zdeňku, žes to ty, mám pro tebe jeden džin, vypiješ ho a umřeš.“ „Prej jsem debil.“ „Dneska asi nedojdu domů, dneska mě odneseš Patriku.“ „Zmrzačíme se a umřeme.“ „Já sem jí byla namočit.“ „To jí musíš držet pořádně sadisticky. To je revoluční věc, to je vono !“ „Tak !“

V roce 2007 spáchal sebevraždu.

Vyžvejklá Bambule je soubor, který založil hrabě Radim von Neuvirt v roce 1991 na akci Teplice v Praze. Na konci roku 2003 s VB vedle Petra Stejskala začala spolupracovat Stará milenka, konkrétně Patrik El Linhart, jenž v duchu staromilenkalské scény zvládá role padlých žen jako jsou Polana Hordubalová, Yveta Bartošová, Anička Škrlová a jiné píčindy. Radikální balet VB natáčí i filmy – zjevně v nedostatku jiných možností exhibice, což VSSM naprosto chválí a též se těchto akcí účastní, neb VB plete osudy, z nichž sudičky sny předou.

FILMY A AKCE VB KE ZTAŽENÍ:

http://uloz.to/xXyTTvVn/vyzvejkla-bambule-uvadi-den-v-siremi-iso

http://uloz.to/xamNjzSA/vyzvejkla-bambule-sazavafest2010-iso

http://www.youtube.com/watch?v=Xocp1RlQK2c

http://www.youtube.com/watch?v=tV_-Vw3vQN8

 


3 komentáře to “ČLENOVÉ A SEKCE / VYŽVEJKLÁ BAMBULE”

  1. Já já já chci být taky čelenkou!

  2. Voglerová je Kletčková.

  3. Ach, honorární! Jsem pyšná!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: