HALÓ, TADY ČISTIČKA září 15

IMG_1191V Sudetech se nám říká alpové, sedíme jako těžké svědomí na bříškách spáčů. Nežijeme v bludném kruhu kafkárna – kniha – kavárna, ale jsme v podstatě titíž, intelektuálové. Žijeme na periferii, jezdíme od nádražky ke knihovně, od nonstopu k nejbližšímu vietnamskýmu obchodu s chlazenými pivem. K tomu, abychom tu mohli žít je třeba málo – mít všechno anebo nemít nic. Mít holku, mít panství, zahradu, psa, nemít práci, nemít peníze, nemít ambice a nemít žádné učebnice. A do toho věčné boje o nic a o všechno přijde rada z Prahy: (Intelektuál) napíše článek nebo aspoň dá post na Facebook o tom, jaký je Okamura bankrotář a oportunista a jaký je Konvička lítost vzbuzující drobný deprivant. Patrně už v Praze zapomněli na auru slova oportunista a dokonce i na jeho počestný význam. Autor těchto rad se živí na stránkách priglu.cz politickým marketingem. Nevím přesně, o jakou svinskou činnost se jedná, ale i kdybych ho počastoval slovy „drobný deprivant“, nijak mu neuškodím. Nezažil jsem dobu totality jinak než co angažovaný sběratel drobného odpadu a při revoluci jsem klíči nechřestil, páč mi je rodiče nedali, ale vím, že vokálně instrumentální skupina ÚV SSM Plameny měla na lidstvo větší dopad.

 

Pan redaktor Bělíček říká, že komu se líbí černošský (sic!) dudy, by měl vrátit literární cenu. Je v tom pravda dost rasismu, říkat o černoškách, že jsou černošky. Taky by mě urazilo, kdyby africká básnířka napsala, že ráda hulí bílý čůra. A souhlasím, ať ona hypotetická dívka vrátí svou divoškou literární cenu, on český spisovatel ať vrátí svou Magnesii Tequillu. Pokud jde o fakta, tak hezké holky mají pleť bílou jako poslední stránky Bible, ty bledé a nepopsané. Tropit si legraci z korektnosti je poslední výsada těch, kteří jiný jazyk ani neovládají. Pro nás, kterým to už vtipné nepřijde, je však nezbytné hladit spolu s nimi poslední pahýly svobody.

 

Stejně jako ty, člen československáho vojáctva v záloze, ať si tak říkáte z libovolného důvodu, chovám silnou antipatii ke Spojeným státům, ale tak přece nemůžeš měřit a soudit. David Lynch, Jim Jarmusch, Velvet Underground, Emily Dickinsonová, Edgar Allan Poe. Pokud i tuhle stranu nevezmeš v potaz, pak jsou Země české seriál Ulice, kapela Kryštof, Gondíkovi, Babišovy dobroty a desítky dalších kravin. A v době, kdy jsme k Rusku získávali nějaký positivnější vztah, ruplo Putinovi v bedně. Nehledat spasitele ani v Angele Mengelový a v její Unii, ano, ale sám nevím kde.

 

Chytrofón je pro tebe nekonečný přítel. Místo, abys na reterátu četl knihu, tlačíš a v ruce mačkáš aplikaci Svatojánský chlebíček a jeho svět. Cizí chlap ti posílá svá sebíčka a komentuje je slovy: „Da ja wirklich süss als Mädel.“ Sotva dosereš, běžíš ven a za tebou vlaje toaletní papír s karikaturou premiéra Paroubka, na kterého svět už zapomněl. Něco ti říká, že Lembové jsou ztracený izraelský kmen, který žije v Jižní Africe, ale za Boha nevíš, proč bys o tom měl vědět. Bereš si župan po dědovi a klacek na buřty. iPod tvý holky ze Žiliny ti odeslal zprávu: „Vytiahni ten svoj cencúň!“ Tvůj Android odepisuje: „Roztáhni nohy do gumipušky!“ Ale o tom ty zatím nic nevíš, konversace se odehrává mimo vás.

 

~ od patriklinhart on Září 25, 2015.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: