ODHALENÍ ZÁHADY LETU 370

Kapitán letadla Boeing 737 Sepp Lusk na otázku Mohou si únosci vynutit vstup do kabiny odpověděl: „Na to je jednoduchý pravidlo. Nikoho tam nepustit. I kdyby je tam podřezávali.“

Co však předcházelo zmizení malajského letadla MH370 v březnu 2014? Jen namátkou sáhnu po několika událostech, které jsem si vypsal z poplárně naučné knihy o vesmíru: Kolem roku 1650 vypočítal biskup Ussher datum a hodinu vzniku světa. Došlo k tomu 23. října 4004 př. n. l. v 9.00 ráno. Kolem roku 1930 dával Australan Wragge jako první na světě jména hurikánům. Vybíral je podle žen, které mu byly nesympatické. 8. března 2014 záhadně zmizel let 370. Konspirační teorie jsou však ještě záhadnější. Podle diváků stanice ČT24 letadlo sestřelili při zkoušce nových raket a teď se za to stydí, nebo nehodu zapříčinili hadi v letadle. Podle Rupperta Murdocha je aktérem Džihád, který chtěl přivést Čínu do problémů. Daily Mirror přinesl v dubnu zprávu, že letadlo přistálo na americké základně na ostrově Diego Garcia. Další teorie tvrdí, že šlo o únos 30 klíčových inženýrů a zbytek zametli do moře. Duo Pitbull a Shakira v písni Get It Started podezřívá dva tajemné pasažéry, kteří zcizili rakouský a italský pas. Mohli to ovšem také být ufoni, pád meteoritu, Bermudský trojúhelník nebo černá díra. Rovněž to mohlo být dílo biobota Obamy, který na základně Diego Garcia v Indickém oceánu nechal letadlo převléknout a pod falešnou identitou – jako útok muslimských teroristů – poslat do Ruska, díku čemuž by obnovil bipolaritu světa. Proč by to však dělal, když Moskva slzám nevěří a útok teroristů ji nerozhodí. Dlouho se spoléhalo na to, že telefony pasažérů ještě po zmizení letadla fungovaly. Jistý inženýr Kagan však dokázal, že telefon i po svém zničení dokáže po krátký čas „vysílat“.

Ve skutečnosti to není záhadné. Řešení, které nabízím je prosté a jednoznačné jako předpověď počasí. Letadlo unesli samozřejmě mimozemšťané nebo mimopozemšťané (kdo z koho – to nepadá na váhu). Důvodem byly buď superlativní disposice třiceti inženýrů, existence pana Aliho a jeho kolegy (viz Pitbullova píseň), nebo obsah zavazadel, anebo snaha zhatit jezuitské plány Američanů. Nechci svou thesi vnucovat, ale je zřejmé, že šlo o vše svrchu uvedené. Něco se však zhatilo. Letadlo zasáhla obří tsunami (poměrně vysoká, zato však nikým nepozorovaná), vysoce nepravděpodobný a tedy téměř jistý je rovněž pád kamene z nebe a vyloučit nelze působení černé díry, která tahá za nitky v Bermudském trojúhelníku, který už zcela bez tajnůstkaření můžeme nazývat kvádrem. Nejjistější je však v takovém případě vsadit na neuvěřitelnou souhru všech těchto faktorů. Únoscům hrálo do karet i šťastně propuknuvší šílenství pilota, který byl ve spojení (někdy stačí si o něčem jen letmo přečíst pár slov a lítáme v tom) s organisacemi (nejméně jednou či dvěma), což nepřímo potvrzují slova zkušeného kapitána a hosta televisní debaty Seppa Luska. Kdyby se únosci dostali do svého paralelního cíle, už bychom o tom jistě věděli, i kdyby to bylo na Venuši: dokázali by totiž obsah letadla nebo cestující vytěžit takovým způsobem, že by ovládnutí vesmíru nebo třeba jen červí díry či liščí nory v Sherwoodském hvozdu bylo záležitostí pár měsíců – a nikoli, jako v tomto případě, na den tří měsíců.

~ od patriklinhart on Květen 8, 2014.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: